KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 8247065
nr 824 7065
Aly Ben Salem
(1910-2001), Sverige
Gouache, Aly Ben Salem (1910-2001), signerad, motivets mått: 27x37
Aly Ben Salem, född 1910 i Tunisien, död 2001, svensk/tunisisk målare.
Utrop:
12.000 kr
Såld:
8.000 kr
måndag 29 april 2013
kl 20:50:55
25/4 14:18:42
- Klassiska
Aly Ben Salem
Läs mer om Aly Ben Salem
Gouache